A. Borumas kalbėjo, jog mintis steigti pagalbos kitiems fondą gimė kartu su įmonės atsiradimu. „Tačiau, kaip ir viskam, reikia laiko, o galiausiai ir pinigų“, – pažymėjo jis. Todėl, praėjus septyneriems CONSTRO bendrovės gyvavimo metams (šiandien šiai įmonei – dvylika metų), žodis tapo kūnu – veiklą pradėjo Plungės miesto labdaros ir paramos fondas.
Prie šio fondo vairo šiandien stovi graži komanda, kurią vienija noras padėti kitiems, kuriuos jaudina svetimo žmogaus skausmas. Tai – fondo įkūrėjai ir bendrovės CONSTRO akcininkai A. Borumas ir Martynas Tamulis, fondui vadovauja Rolandas Laurinkus, svari pagalba ir Gintaro Antanaičio bei fondo kuratorės Simonos Tamulienės.
Neatlygintinai daryti gera, turbūt perduodama genais.
Neatlygintinai daryti gera, kaip pastebėjo Antanas ir Simona, turbūt perduodama genais. Šiandien ir vienas, ir kitas mena, kaip vaikystėje negalėdavo praeiti pro pagalbos prašantį žmogų ar sunkiai valdydavo norą į namus parsivesti kiekvieną beglobį gyvūną. „Mano mama diegė tokias vertybes, kad reikia dalytis. Nuo pat mažens buvau globėjiška, ir ta akimirka, kai pamatai, kaip šypsosi žmogus, gavęs tavo dovaną, koks jis laimingas, ilgam išlieka atminty“, – kodėl įsiliejo į fondo veiklą, dėstė S. Tamulienė.
Plungės miesto labdaros ir paramos fondas gerai žinomas tiems, kuriems likimas pagailėjo sotesnio gyvenimo ar siuntė nelengvus išbandymus. Kaip sakė A. Borumas, kurdami fondą jie manė, jog jų pagalba bus skirta tik plungiškiams, tačiau, kaip parodė ateitis, neatsakyta pagalbos ir kitų miestų žmonėms.
Kuršėnai, Palanga, Telšiai, kiti miestai – plungiškių įsteigto paramos fondo pagalba ribų, pasirodo, neturi.
Kuršėnai, Palanga, Telšiai, kiti miestai – plungiškių įsteigto paramos fondo pagalba ribų, pasirodo, neturi. Neturi fondas ir nusistatymo, kam reikia pagelbėti: vaikas, suaugęs žmogus, ligos ar bėdos, kurioms išspręsti reikia finansų, – pagalbos spektras įvairus.
Štai neseniai Plungės miesto labdaros ir paramos fondo savanoriai pasirūpino, kad plungiškei šeimai, kurioje viena mama augina mažamečius vaikus, būtų nupirkta šiltų batukų ir žieminių striukių. „Mama sakė, kad vaikai net nusirengti nebenorėjo – taip jie džiaugėsi“, – malonias akimirkas prisiminė Simona. Dar kitai šeimai padovanota reikalinga spinta. Pagelbėta ir neseniai nuo gaisro nukentėjusiai alsėdiškių šeimai – parūpinta statybinių medžiagų.
Ypač fondo įkūrėjams įsimintinas atvejis, kai buvo atsiliepta į Kuršėnuose gyvenančios mergaitės problemą. Mirus tėvams, ji paveldėjo jų skolas. Plungiškių fondo iniciatyva skolos buvo apmokėtos, tačiau atitinkamos instancijos, įsigilinusios į tos mergaitės bėdą, skolas nurašė. Bėdos kaip ir neliko, bet fondo paaukoti pinigai niekur nedingo. „Mergaitei pinigai liko, ir ji juos investavo į savo ateitį – įstojo mokytis“, – jautrią istoriją prisiminė S. Tamulienė.
Geri darbai turbūt yra užkrečiantys, įtraukia kaip narkotikas. Stipresnis juk visada turi padėti silpnesniam.
„Geri darbai turbūt yra užkrečiantys, įtraukia kaip narkotikas. Stipresnis juk visada turi padėti silpnesniam. Gyvenimas, manau, prasmingas tada, kai gyveni ne tik dėl savęs“, – filosofiškai į savo norą padėti žvelgia A. Borumas.
Beje, Antanas prisideda ne tik prie minėtojo fondo veiklos. ROTARY klubas, Plungės pramonininkų sąjunga, CONSTRO bendrovė – už šių organizacijų teikiamos įvairios paramos su bendraminčiais stovi ir A. Borumas.
Verslininkas tiki, kad Plungėje gerų, kitą atjaučiančių žmonių netrūksta. Dėl to juk ir mūsų miestas gražėja, vis dažniau tenka išgirsti apie pagalbą silpnesniam ar pamatyti, kaip įgyvendinant gražias iniciatyvas vystosi mūsų Plungė. „Labai norėtųsi, kad prie mūsų fondo prisijungtų kuo daugiau jaunimo, savanorių, gal atsiras ir įmonių, kurioms fondo idėja pasirodys patraukli. Nesiekiame būti vieni patys sau. Kviečiame jungtis ir kitus“, – apie Plungės miesto labdaros ir paramos fondo planus kalbėjo CONSTRO vadovas.