fbpx

Iš vadovo, kaip iš šveicariško laikrodžio, visi tikisi idealaus, neklystančio veikimo. Tačiau ar tai įmanoma realiame verslo gyvenime? Turbūt, kad ne, nes vadovas taip pat susiduria su kasdieniais iššūkiais ir sudėtingomis, šalto proto ir greito sprendimų priėmimo reikalaujančiomis situacijomis. CONSTRO Group generalinis direktorius Antanas Borumas pasidalino 11 patarimų geram ir blogam vadovui. Lieka tik pasirinkti, kuriuo nori būti! O galbūt kažkuriame iš jų atpažinsi savo vadovą?

GeramBlogam
1.Aiškiai iškomunikuok įmonės strategiją, viziją, misiją, tikslus savo kolegoms. Užsiimk veiklos planavimu ir jos tobulinimu, nes juk verslo rinka itin dinamiška. Verslo planavimas užtikrina sklandžią įmonės veiklą.
Kolegos turi žinoti, su kokiomis kliūtimis gali tekti susidurti, koks problemų sprendimo planas.
Laikyk pavaldinius nežinioje. Pavaldiniai tai gaisrininkai, kurie visada turi būti pasiruošę. Nes tavo veikla tai gaisras, kurį nuolat reikia gesinti. Pavaldiniai turi būti pasiruošę problemas spręsti, kad ir naktį.
Nieko neįmanoma suplanuoti iš anksto, o problemas visada įmanoma spręsti tik čia ir dabar.
2.Mąstyk pozityviai ir gebėk sukurti gerą mikroklimatą. Kolegos turi jaustis komandos dalimi. Nes juk darbovietė, tai antrieji namai.Būk griežtas, piktas ir niūrus. Daug priekaištauk ir visiems visada sakyk, kad blogiau jau negali būti. Svarbiausia, kad tavęs visi bijotų. Nes juk tokia ir yra vadovavimo esmė, tiesa?
3.Įgalink darbuotoją, leisk jam žinoti, kad klysti galima. Svarbiausia yra pamokos, kurias išmoko iš padarytų klaidų.Niekuo nepasitikėk, visus tikrink. Juk aplink vien begalviai ir tik tu vienas juos gali suvaldyti.
Klaidos? Kokios dar klaidos? Klaidos, tai nuostoliai ir jos negali būti toleruojamos.
4.Organizuok produktyvius susirinkimus. Susirinkimų metu stenkis išgirsti visus dalyvius, nes kolegos yra tam, kad tau patartų, o ne tam, kad tu turėtum jiems aiškinti, ką jiems reikia daryti.Susirinkimų metu visiems leisk žinoti, kad tik viena nuomonė yra teisinga. Jeigu yra prieštaraujančių, ištransliuok kuo garsiau, kad visiems būtų aišku. Nes gi ką tie begalviai gali tau patarti?
5.Susirinkimams pasirink tinkamą laiką. Prieš susirinkimą su kolegomis pasidalink visa reikalinga informacija, kad visi būtų pasiruošę. Atkreipk dėmesį, kad susirinkimui tinkamas laikas nėra nei pirmadienis, nei penktadienis.Susirinkimus geriausia organizuoti penktadienį po pietų, kuris dar tęstųsi ir po darbo valandų. Susirinkimo metu būtinai rask kaltus ir viešai juos išbark. Pavaldiniai turi suprasti, kad klaidos čia nebus toleruojamos.
6.Pastebėk kolegų pasiekimus ir nuopelnus. Geriausia juos pagirti prie viso kolektyvo, kad visi žinotų, jog jų sunkus darbas nelieka nepastebėtas.Niekada negirk, nes juk gali išpuikti.
7.Nuolatos tobulėk ir mokykis. Skatink tobulėti ir augti savo kolegas. Žinios irgi pelija!Nešvaistyk pinigų vėjams. Darbovietė – ne mokykla. Jie jau turi ateiti viską išmokę.
8.Mažiau kalbėk, daugiau klausykis. Būk empatiškas.Taupyk laiką ir neleisk darbuotojui daug kalbėti. Paaiškink, ką reikia daryti, ir marš visi prie darbų.
9.Ieškok talentų ir leisk jiems sužibėti.Kovok su kitaip mąstančiais, nes juk kiekvienas yra tavo konkurentas ir bet kada gali užimti tavo kėdę.
10.Būk tvirtas, išlaikyk ramybę ir šaltą protą net ir esant juodžiausiam scenarijui. Emocijoms darbe ne vieta.Atsitikus bėdai pulk į paniką. Ieškok kaltų. Suradus kaltus būtina nubausti ir paskelbti viešai, kad ir kiti žinotų.
11.Gera nuotaika ir humoro jausmas, tai tavo slaptas ginklas. Išnaudok jį tam, kad kolegos dirbtų produktyviau. Gera emocinė atmosfera darbe padės užkariauti aukščiausias viršūnes.Šypsenoms ir pokštams darbe ne vieta. Tikro vadovo pavaldiniai turi bijoti.

Turime pripažinti, kad vadovas irgi žmogus ir neturėtume iš jo tikėtis idealiai apgalvotų ir kiekvienai kasdienei situacijai pritaikytų tobulų sprendimų. Bet visgi, tai turėtų būti kiekvieno vadovo siekiamybė. Tad jeigu atpažinai save kaip antrojo tipo vadovą, vertėtų susimąstyti ar toks požiūris į kolektyvą ir darbo aplinką gali vesti tobulėjimo keliu, motyvuoti darbuotojus ir skatinti juos padaryti daugiau nei iš jų tikiesi.

Žmonės darbe praleidžia didžiąją dalį savo aktyvaus ir produktyvaus laiko, todėl vadovo talentas ir sugebėjimas pamatyti darbuotojo stipriąsias puses ir juos pakreipti tinkama linkme, skatina žmogaus kaip specialisto augimą bei tai yra raktas į įmonės sėkmę. Prisimink, jeigu tu esi plaktukas, nemanyk, kad kiti yra vinys!