fbpx

Sėkmingą karjerą CONSTRO padaręs kolega Steffen paneigė vieną didžiausių mitų, kad tik lietuviai gali dirbti vokiškose įmonėse, o ne atvirkščiai. Apie savo karjeros pradžią, patirtį bei išsikeltus tikslus darbe pasakoja Elektros skyriaus vadovas Vokietijoje – Steffen.

Karjeros perspektyvos

CONSTRO pradėjau dirbti darbų vykdytojo pozicijoje. Vėliau iš vadovų gavau pasiūlymą užimti Elektros skyriaus vadovo Vokietijoje poziciją. Žinoma sutikau (šypsosi). Kadangi esu ramus kolega – džiaugiuosi tyliai. Aišku, atsakomybių turiu daugiau, tačiau šis darbas man teikia malonumą.

Darbas CONSTRO ir kolegos

Tiek karjeros perspektyvos, tiek pats darbas įmonėje CONSTRO mane maloniai stebina ir motyvuoja. Vokietijos įmonėse vyrauja stipri hierarchija arba atitinkamose vietose dirba žmonės su savais interesais, tad „prasimušti“ gana sudėtinga. O čia susidėliojo viskas labai greitai, tačiau negaliu pasakyti, kad savaime. Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad CONSTRO įmonėje esi vertinamas už savo žmogiškąsias bei darbines savybes, už parodytus rezultatus. Ypač džiugina liberali įmonės valdymo politika, nes čia atvirai ir pozityviai priimami nauji pasiūlymai ir idėjos. Mane vis dar stebina kolegos, kurie skambindami darbiniu klausimu teiraujasi, ar turiu laiko, ar galiu kalbėti. Vokietis skambintų ir iškart eitų prie reikalo. Labai šaunu, kad sulaukiu pagalbos ir pastiprinimo iš kolegų, taip pat ir vadovų – visada galiu jiems paskambinti, paklausti ar pasitarti. Labai vertinu pasitikėjimą, nes vadovai man suteikia sprendimų laisvę daugeliu klausimų.

Prieš įsidarbindamas pasitikrinau, ką rašo apie lietuvių mentalitetą. Lietuviai apibūdinami kaip uždari, atsargūs, besilaikantys atstumo, jiems reikia daugiau laiko. Ir tai tikra tiesa. Tačiau pabendravus ilgiau pamatai, kokie jie mieli. Būna kolegos atveža dovanų: naminių grybų, žuvies ir panašiai, kas tikrai buvo netikėta ir maloniai nustebino. Taip pat labai nustebino tik pradėjus dirbti CONSTRO startuolio dovanėlė, tikrai malonus įmonės gestas, kuris paliko gerą pirmą įspūdį.

Įspūdžiai naujoje pozicijoje

Jaučiuosi gerai priimtas, gerbiamas, turintis autoritetą. Pati atmosfera labai gera. Malonu dirbti. Ir anksčiau objekte buvau darbuotojams kaip vadovas. Kadangi dar vokietis, tai jie į mane žiūrėdavo dar rimčiau, laikėsi atstumo, kas man nelabai patikdavo. Yra taisyklės, pagarba, tačiau norisi ir atviro pokalbio su darbuotoju. Eigoje pamatę, jog „nesikandžioju“ (juokiasi) ir kalbuosi maloniai, nebebuvo tokie atsargūs. Struktūra reikalinga, kad nebūtų pernelyg didelių improvizacijų objekte, o darbuotojams turime parodyti, jog kiekvienas iš jų yra svarbi dalis mūsų įmonėje.

Apie didžiausius iššūkius ir jų sprendimus

Didžiausias iššūkis ir yra patys darbuotojai objektuose. Kartais atrodo pasakai, mokai, o jis vis tiek daro savo kaip daręs. Aš norėčiau, kad jis klaustų tiek kartų, kol tikrai supranta. Lietuvių gan dominuojantis būdo bruožas – užsispyrimas, tą tikrai galima priskirti prie iššūkių. Skatiname ir diegiame atvirumo politiką įmonėje, tad su šiuo iššūkiu ateityje susidursime vis rečiau, kai įsisavins, kad klausti ar kažko nežinoti nėra nusikaltimas.

Apie tikslus darbe

Mano tikslas prisidėti prie CONSTRO plėtros ir augimo Vokietijoje. Tikiu, kad šis verslo valdymo modelis ir požiūris gali mus atvesti į dar didesnę sėkmę. Man labai svarbu, kad mano ir įmonės vertybės sutampa: esame orientuoti tiek į darbuotoją, tiek į klientą. Tikiu, kad sudarytos sąlygos darbuotojams augti, tobulėti veda mus pažangos keliu, skatina darbuotojų lojalumą bei prisirišimą prie įmonės, asmeninio santykio su darbuotoju puoselėjimą. Mes pasirūpiname savo darbuotojais, o jie pasirūpins mūsų klientais, kad būtų suteiktos aukščiausios kokybės paslaugos.